Pokonaj stres na dobre

Życie w ciągłym biegu, nadmiar pracy, a niedobór snu – to wszystko sprzyja powstawaniu stresu, który nie ma dobrego wpływu zarówno na nasze zdrowie psychiczne, jak i fizyczne. Choć sytuacji stresowych nie da się wyeliminować z codzienności, można nauczyć się radzić sobie z nimi na spokojnie.

Każdy człowiek w mniejszym lub większym stopniu doświadcza na co dzień sytuacji stresowych. Mogą być one spowodowane problemami w pracy, kłopotami rodzinnymi i wieloma innymi czynnikami. Stres sprawia, że jesteśmy pełni złych emocji, lęku i niepokoju. Źle śpimy, nie mamy energii ani ochoty do jakiejkolwiek aktywności. Długotrwały i permanentny stres może też odbić się na naszym zdrowiu. Na początku są to bóle głowy, brzucha, dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Potem mogą się one przerodzić w poważniejsze schorzenia.

Stres trzeba odreagować

Warto zadbać o to, by mieć choć odrobinę czasu dla siebie, który poświęcimy na drobne przyjemności. Może to być spacer, ulubiona książka czy choćby zakupy. W odreagowaniu stresu pomoże też dowolna aktywność fizyczna, podczas której można rozładować złe emocje. Dobrze jest też przyjrzeć się swojej diecie i wprowadzić do niej naturalne, jedzeniowe „odstresowacze”. Banany, czekolada, orzechy – to produkty, które mają sporo magnezu, pierwiastka, który pomaga złagodzić napięcie nerwowe i przywrócić równowagę.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przeczytaj poprzedni wpis:
Suplementacja – wpływ na drowie kobiet

Większość kobiet żyje dzisiaj naprawdę bardzo szybko, lawirując pomiędzy obowiązkami domowymi, a pracą. Wszystko to powoduje, że zdrowie kobiety na...

Zamknij